Sfinții și Drepții dumnezeiești Părinți Ioachim și Ana-ocrotitorii bisericii noastre.

Viața parohiei Septembrie 10, 2013

În ziua de 9 Septembrie,la început de toamnă,parohia noastră,îmbrăcată în haină de sărbătoare și-a sărbătorit ocrotitorii și anume pe Sfinții și Drepții dumnezeiești Părinți Ioachim și Ana.La această sărbătoare au participat in număr mare credincioși din parohia noastră dar și din parohiile învecinate. Slujba Sfintei Liturghii a fost săvîrșită de către un sobor de preoți,conduși de către preacucernicul părinte protopop Țoc Vasile,care în cuvîntul său de învătătură ne-a îndemnat să ne rugăm stăruitor,asemenea Sfinților Ioachim și Ana.    Îi mulțumim Bunului Dumnezeu pentru toate momentele de bucurie de care avem parte și nădăjduim ca Sfinții Ioachim și Ana să mijlocească in continuare pentru noi in fața tronului Preasfintei Treimi!